Мембрани в одязі та взутті. Властивості та догляд
Gore-Tex — напис, який можна зустріти на багатьох речах в OSTRIV. Він означає, що ви точно залишитеся сухими в будь-яку погоду! Це одна з найрозповсюдженіших марок з мембран у світі, використовується як при виготовленні одягу, так і взуття. У статті детальніше розкажемо про властивості та способи догляду за такими речами. Ну і звісно дамо посилання на круті технологічні товари, представлені у нашому магазині!
Що таке мембрана. Тонкий шар матеріалу, що одночасно захищає від води та вітру й дозволяє виводити вологу тіла назовні, уникаючи перегрівання та упрівання. Ідеальний варіант для довгих прогулянок на відкритому просторі, походів у гори, туристичних подорожей та повсякденного використання в умовах міста.
Першу мембрану у ході експерименту виявив хімік-технолог Боб Гору в кінці 1960 років, розтягуючи політетрафторетилен (PTFE) у нагрітому стані. Це унікальний полімер з хімічними та фізичними властивостями: не дозволяє кислотам та лугам зруйнувати свою структуру.
Основні властивості мембрани:
міцний та водночас тонкий і еластичний матеріал;
не втрачає свої властивості при різних температурах;
не боїться впливу кислот та різних розчинників;
довговічна, має не багато нюансів у доглядіі;
водостійка та паропроникна.
Водонепроникність та паропроникність мають різні ступені витривалості. Для цього проводять спеціальні тести.
Водонепроникність — властивість матеріалу не пропускати певну кількість водних опадів крізь себе. Для цього використовують гідростатичний тест JIS 1092: випраний десять разів шматок мембранної матерії розміщують у спеціальному обладнанні, що створює аналог водяного стовпа. Результат вимірюється в мм. Тож які бувають:
3000мм — захист від вітру та дрібного дощу;
5000мм — забезпечує тепло при низьких температурах та захищає від помірного дощу;
10 000мм — гарний варіант для походів, не страшний поривчастий вітер та помірні опади.
20 000мм та вище — ідеальний захист у різних умовах: інтенсивні опади, вітер та низька температура. Можна спокійно кататися на сноуборді чи йти в гори в холодну пору року!
Паропроникність (MVTR) — властивість тканини затримувати або пропускати водяну пару. Вимірювання: кількість пари, що проходить через квадратний метр матеріалу за добу. Також проводять тести для дослідження коефіцієнту опору проходження пару — Ret.
0-3 — дуже висока паропроникність;
3-6 — висока паропроникність;
6-13 — паропроникні мембрани;
13-20 — відносно паропроникні мембрани;
20 та вище — матеріал практично не пропускає водяну пару.
Популярні мембрани. Вони мають однакові властивості, але різні за технологіями виробництва.
Gore-Tex
eVent
Pertex
Також свої особисті мембрани мають Aigle (MTD ), Danner (Danner Dry), CANADA GOOSE (Arctic-tech), Barbour (Barbourtech®) та багато інших брендів, які представлені в OSTRIV.
Догляд за мембранами. Перш ніж почати прати чи прасувати одяг, обов’язково завжди звертайте увагу на бірку! Саме тут написано, що варто робити. Неправильний догляд за одягом з мембранами може призвести до швидкого руйнування тканини, втративши всі властивості.
Прання. Не можна використовувати звичайні мийні засоби. Рекомендується брати спреї та розчини для мембранних тканин. Ні в якому разі не прати в пральній машині чи тим більше замочувати і різних розчинах. Віджимати зайву вологу лише вручну.
Ніколи не прасуйте одяг з мембранами, це може нашкодити структурі матеріалу. Краще використовуйте спеціальний спрей на основі фтору.
Сушити природним чином в розправленому вигляді при кімнатній температурі та без прямих сонячних променів.
Зберігати в підвішеному положенні, краще в захисному чохлі.
Взуття достатньо протерти вологою ганчіркою від бруду.